Jordi Marzo

Jordi Marzo

Professor agregat

ORCID: 0000-0001-6013-3479
Ārea de coneixement : Anālisi Matemātica

Grup de Recerca: Grup de Teoria de Funcions

Informaciķ de contacte
Departament de Matemātiques i Informātica
Departament de Matemātica i Informātica. Universitat de Barcelona. Gran Via 585
934034468
jmarzo(a)ub.edu

Més Informaciķ: http://www.maia.ub.es/~jmarzo/

Publicacions rellevants (publicacions en revistes i altres publicacions - últims 10 anys)

Marzo, J.; Seip, K. (2009). The Kadets 1/4 theorem for polynomials. Mathematica Scandinavica, 104(2), pp. 311 - 318 . ISSN: 0025-5521
Marzo, J.; Ortega-Cerdā, J. (2009). Pointwise estimates for the Bergman kernel of the weighted Fock space. Journal of Geometric Analysis, 19(4), pp. 890 - 910 . Repositori Institucional . ISSN: 1050-6926
Marzo, J.; Seip, K. (2011). $L^\infty$ to $L^p$ constants for Riesz projections. Bulletin des Sciences Mathematiques, 135(3), pp. 345 - 352 . ISSN: 0007-4497
Marzo, J. (2011). Com repartir punts uniformement en esferes?. Butlletí de la Societat Catalana de Matemātiques, 26(1), pp. 57 - 68 . https://doi.org/10.2436/20.2002.01.34 . ISSN: 0214-316X
Marzo, J.; Nitzan, S.; Olsen J.F. (2012). Sampling and interpolation in de Branges spaces with doubling phase. Journal d'Analyse Mathematique, 117(1), pp. 365 - 395 . https://doi.org/10.1007/s11854-012-0026-2 . ISSN: 0021-7670
Antezana, J.; Buckley, J.; Marzo, J.; Olsen, J.F. (2012). Gap probabilities for the cardinal sine. Journal of Mathematical Analysis and Applications, 396(2), pp. 466 - 472 . ISSN: 0022-247X
Marzo, J.; Ortega-Cerdā, J. (2010). Equidistribution of Fekete Points on the Sphere. Constructive Approximation, 32(3), pp. 513 - 521 . Repositori Institucional . ISSN: 0176-4276
Marzo, J.; Ortega-Cerdā, J. (2015). Uniformly bounded orthonormal polynomials on the sphere . Bulletin of the London Mathematical Society, 47(5), pp. 883 - 891 . Repositori Institucional . ISSN: 0024-6093
Antezana, J.; Marzo, J.; Olsen, J.-F. (2016). Zeros of random functions generated with de Branges kernels. International Mathematics Research Notices . Repositori Institucional . ISSN: 1073-7928
Carroll, T.; Marzo, J.; Massaneda, X.; Ortega-Cerdā, J. (2018). Equidistribution and beta ensembles. Annales de la Faculté des Sciences de Toulouse, 27(2), pp. 377 - 387 . https://doi.org/10.5802/afst.1572 . ISSN: 0240-2963
Beltran, C; Marzo, J.; Ortega-Cerdā, J. (2016). Energy and discrepancy of rotationally invariant determinantal point processes in high dimensional spheres. Journal of Complexity, 37, pp. 76 - 109 . Repositori Institucional . ISSN: 0885-064X