Carme Cascante Canut

Carme Cascante Canut

CatedrÓtica d'Universitat

ORCID: 0000-0002-9586-5896
└rea de coneixement : AnÓlisi MatemÓtica

Grup de Recerca: IP Grup de Teoria de Funcions

Grups d'Innovaciˇ Docent: Innovaciˇ Docent en MatemÓtiques i InformÓtica

Informaciˇ de contacte
Departament de MatemÓtiques i InformÓtica
Gran Via de les Corts Catalanes, 585.
934034486
cascante(a)ub.edu

Formaciˇ acadŔmica

Matemßticas . Universitat de Barcelona . 10/1982 . (Diplomatura / Llicenciatura / Grau)
Matemßticas . Universitat Aut˛noma de Barcelona . 10/1987 . (Doctorat )

DocŔncia Impartida (˙ltims 10 anys)

AnÓlisi MatemÓtica I (Diplomatura) - EstadÝstica - Universidad de Barcelona.
AnÓlisi MatemÓtica (Grau) - MatemÓtiques - Universidad de Barcelona.
Funcions de Variable Complexa (Grau) - MatemÓtiques - Universidad de Barcelona.
AnÓlisi MatemÓtica III (Llicenciatura) - MatemÓtiques - Universidad de Barcelona.
AnÓlisi MatemÓtica IV (Llicenciatura) - MatemÓtiques - Universidad de Barcelona.
Introducciˇ al CÓlcul Diferencial (Grau) - MatemÓtiques - Universidad de Barcelona.
CÓlcul Integral en Diverses Variables (Grau) - MatemÓtiques - Universidad de Barcelona.
Introducciˇ al CÓlcul Integral (Grau) - MatemÓtiques - Universidad de Barcelona.

LÝnies de Recerca

Funciones M-Harmˇnicas, Harmˇnicas y conjuntos excepcionales
Espacios Hp para funciones M-armˇnicas en la bola unidad
Medidas de Carleson, multiplicadores puntuales, operadores de Toeplitz
Desigualdades de traza para espacios de tipo potencial, potenciales de Wolff

Participaciˇ en Projectes

Espacios de funciones holomorfas y procesos de puntos . 2018 - 2021 . Ref.MTM2017-83499-P . Ministerio de Economia y Competitividad . IP: Joaquin Ortega Cerda; Maria Carmen Cascante Canut
Grup de Teoria de Funcions . 2017 - 2020 . Ref.2017SGR358 . AgŔncia de Gestiˇ d'Ajuts Universitaris i de Recerca (AGAUR) . IP: Maria Carmen Cascante Canut; Francesc Xavier Massaneda Clares
Operadores en anßlisis complejo y sus aplicaciones al estudio de procesos de puntos aleatorios . 2015 - 2017 . Ref.MTM2014-51834-P . Ministerio de Economia y Competitividad . IP: Joaquin Ortega Cerda; Maria Carmen Cascante Canut
Variable compleja, espacios de funciones y operadores entre ellos . 2015 - 2017 . Ref.MTM2015-69323-REDT . Ministerio de Economia y Competitividad . IP: JosÚ Angel Pelßez Marquez
Barcelona Graduate School of Mathematics (BGSMath) . 2015 - 2019 . Ref.MDM-2014-0445 . Ministerio de Economia y Competitividad . IP: Marcos Noy Serrano
Grup de Teoria de Funcions . 2014 - 2017 . Ref.2014SGR289 . AgŔncia de Gestiˇ d'Ajuts Universitaris i de Recerca (AGAUR) . IP: Maria Carmen Cascante Canut
Variable Compleja, TeorÝa de Operadores y Funciones AnalÝticas Gaussian(UB) . 2012 - 2014 . Ref.MTM2011-27932-C02-01 . Ministerio de Ciencia e Innovaciˇn . IP: Joaquin Ortega Cerda
Grup de Teoria de funcions de la UAB/UB . 2009 - 2013 . Ref.2009SGR1303 . AgŔncia de Gestiˇ d'Ajuts Universitaris i de Recerca (AGAUR) . IP: Maria Carmen Cascante Canut
Diversos aspectos de la teorÝa de funciones y aplicaciones (UB) . 2009 - 2011 . Ref.MTM2008-05561-C02-01/MTM . Ministerio de Educaciˇn y Ciencia . IP: Joaquin Ortega Cerda
Ajut a la xarxa: 'AnÓlisi MatemÓtica i aplicacions' . 2009 - 2010 . Ref.2009CTP00002 . AgŔncia de Gestiˇ d'Ajuts Universitaris i de Recerca (AGAUR) . IP: Francesc Xavier Massaneda Clares

Publicacions rellevants (publicacions en revistes i altres publicacions - ˙ltims 10 anys)

Cascante, C.; FÓbrega, J.; Pelßez, J.A. (2018). Littlewood-Paley formulas and Carleson measures for weighted Fock spaces induced by $A_\infty$-type weights. Potential Analysis . https://doi.org/10.1007/s11118-018-9680-z . ISSN: 0926-2601
Cascante, Carme; FÓbrega, Joan; Ortega, JoaquÝn M. (2018). Bilinear forms on homogeneous Sobolev spaces. J. Math. Anal. Appl. 457 (2018), no. 1, 722-750. Journal of Mathematical Analysis and Applications, 457(1), pp. 722 - 750 . https://doi.org/10.1016/j.jmaa.2017.08.033 . ISSN: 0022-247X
Cascante, C.; FÓbrega, J. (2016). Bilinear forms on weighted Besov spaces. Journal of the Mathematical Society of Japan, 68(1), pp. 383 - 403 . Repositori Institucional . ISSN: 0025-5645
Cascante, C.; FÓbrega, J.; Ortega, J.M. (2016). Sharp norm estimates for the Bergman operator from weighted mixed-norm spaces to weighted Hardy spaces. Canadian Journal of Mathematics-Journal Canadien de Mathematiques, 68, pp. 1257 - 1284 . https://doi.org/10.4153/CJM-2016-005-6 . ISSN: 0008-414X
Cascante, C.; FÓbrega, J.; Ortega, J.M. (2016). Fractional derivatives of pointwise multipliers between holomorphic spaces. Annales Academiae Scientiarum Fennicae. Mathematica, 41, pp. 757 - 773 . https://doi.org/10.5186/aasfm.2016.4149 . ISSN: 1239-629X
Cascante, C.; FÓbrega, J.; Ortega, J.M (2015). Holomorphic potentials and multipliers for Hardy-Sobolev spaces. Monatshefte fŘr Mathematik, 177(2), pp. 185 - 201 . https://doi.org/10.1007/s00605-014-0688-1 . ISSN: 0026-9255
Cascante, C.; FÓbrega, J.; Ortega, J.M. (2014). The corona theorem for weighted Hardy and Morrey spaces. Annali Della Scuola Normale Superiore Di Pisa-Classe Di Scienze, XIII(5), pp. 579 - 607 . https://doi.org/10.2422/2036-2145.201202_006 . ISSN: 0391-173X
Cascante, C.; Ortega, J.M. (2012). A characterization of bilinear forms on the dirichlet space. Proceedings of the American Mathematical Society, 140(7), pp. 2429 - 2440 . Repositori Institucional . ISSN: 0002-9939
Cascante, C.; Ortega, J.M. (2012). Trace inequalities for weighted Hardy Sobolev spaces in the nondiagonal case. Proceedings of the Royal Society of Edinburgh: Section A Mathematics, 142A(02), pp. 329 - 357 . https://doi.org/10.1017/S0308210510001654 . ISSN: 0308-2105
Cascante, C.; Ortega, J.M. (2012). On some bilinear problems on weighted Hardy-Sobolev spaces. Mathematische Nachrichten, 285(13), pp. 1616 - 1634 . https://doi.org/10.1002/mana.201100298 . ISSN: 0025-584X
Cascante, C.; FÓbrega, J.; Pascuas, D. (2011). On integral equations related to weighted Toeplitz operators. Integral Equations and Operator Theory, 69(3), pp. 373 - 391 . https://doi.org/10.1007/s00020-011-1866-3 . ISSN: 0378-620X
Cascante C.; J. Fabrega ;Ortega J. (2010). On weighted Toeplitz, Big Hankel Operators and Carleson measures. Integral Equations and Operator Theory, 66(4), pp. 495 - 528 . https://doi.org/10.1007/s00020-010-1760-4 . ISSN: 0378-620X
Cascante, C.; Ortega, J.M (2009). On the boundedness of discrete wolff potentials. Annali Della Scuola Normale Superiore Di Pisa-Classe Di Scienze, VIII(2), pp. 309 - 331 . ISSN: 0391-173X
Cascante, C.; Fabrega, J.; Ortega, J.M (2009). Toeplitz operators on weighted Hardy and Besov spaces. Mathematische Zeitschrift, 263(4), pp. 787 - 812 . ISSN: 0025-5874

ConferŔncies i Participacions a Congressos (˙ltims 10 anys)

Bilinear forms on Sobolev spaces . (Analysis Seminar). 24/04/2018. Columbia. ESTATS UNITS D'AM╚RICA
Boundedness of the Bergman projection on generalized Fock-Sobolev spaces . (Analysis Seminar). 01/05/2018. Columbia. ESTATS UNITS D'AM╚RICA
Pointwise multipliers on Hardy-Sobolev spaces . (Czech, Slovenian, Austrian, Slovak and Catalan mathematical societies joint meeting (CSASC)). 20/09/2016. Barcelona. ESPANYA
Holomorphic potentials and multipliers on Hardy-Sobolev spaces . (Congreso de la RSME Granada). 05/02/2015. Granada. ESPANYA
Weak trace measures for hardy-Sobolev spaces . (Congreso RSME-SMM Zacatecas). 04/08/2014. Zacatecas. M╚XIC
On some Bilinear problems on weighted Hardy-Sobolev spaces . (Several Complex Variables SYMPOSIUM CSASC 2013 ). 10/06/2013. Koper. ESLOV╚NIA
On q-Carleson measures for $H_p^s(w)$ $0 < p,q$ . (International Functional analysis meeting). 08/06/2010. Valencia . ESPANYA