Joan Gispert Brasó

Joan Gispert Brasó

Professor titular d'Universitat

ORCID: 0000-0002-8528-369X
Scopus Author ID: 57211258479
Researcher ID: AAB-1063-2019
Àrea de coneixement : Lògica i Filosofia de la Ciència

Grup de Recerca: IP GRC-Grup de recerca en lògiques no clàssiques

Grups d'Innovació Docent: Innovació Docent en Matemàtiques i Informàtica

Informació de contacte
Departament de Matemàtiques i Informàtica
Gran Via de les Corts Catalanes 585
934021659
jgispertb(a)ub.edu

Formació acadèmica

Lic. en Matemáticas . Universitat de Barcelona . 23/09/1992 . (Diplomatura / Llicenciatura / Grau)
Matematicas . Universitat de Barcelona . 05/11/1998 . (Doctorat )

Docència Impartida (últims 10 anys)

Llenguatge i Raonament Matemàtic (Grau) - Matemàtiques - Universidad de Barcelona.
Lògiques Multivalorades (Màster oficial) - Lògica Pura i Aplicada - Universidad de Barcelona.
Modelització Matemàtica de Formes de Raonament (Grau) - Matemàtiques - Universidad de Barcelona.
Lògica i Àlgebra (Màster oficial) - Matemàtica Avançada - Universidad de Barcelona.
Lògiques no Clàssiques (Màster oficial) - Lògica Pura i Aplicada - Universidad de Barcelona.

Línies de Recerca

Lògiques multivalorades de Lukasiewicz
Lògica multivalorada com a fonament de la Lògica Borrosa
Lògica algebraica i lògiques no clàssiques

Publicacions rellevants (publicacions en revistes i altres publicacions - últims 10 anys)

Gispert, J. (2018). Finitary extensions of the nilpotent minimum logic and (almost) structural completeness. Studia Logica, 106(4), pp. 789 - 808 . https://doi.org/10.1007/s11225-017-9766-4 . ISSN: 0039-3215
Gispert, J.; Torrens, A. (2014). Lattice BCK logics with Modus Ponens as unique rule. Mathematical Logic Quarterly, 60(3), pp. 230 - 238 . https://doi.org/10.1002/malq.201300065 . ISSN: 0942-5616
Esteva, F.; Gispert, J.; Manya, F. (2012). Introduction to the Special Issue of the IEEE 40th International Symposium on Multiple-Valued Logic. Journal Of Multiple-Valued Logic And Soft Computing, 19(1-3), pp. 1 - 2 . ISSN: 1542-3980
Benseny, A.; Cascante, C.; Gispert, J.; Verdú, V. (2012). Millora de l¿actuació docent del professorat de Matemàtiques. REIRE. Revista d'Innovació i Recerca en Educació, 5(2), pp. 1 - 21 . Repositori Institucional . ISSN: 1886-1946
Coniglio, M.; Esteva, F.; Gispert, J.; Godo, L. (2019). Maximality in finite-valued Łukasiewicz logics defined by order filters. Journal of Logic and Computation, 29(1), pp. 125 - 156 . https://doi.org/10.1093/logcom/exy032 . ISSN: 0955-792X
Coniglio, M.; Esteva, F.; Gispert, J.; Godo, L. (2021). Degree-preserving Gödel logics with an involution: Intermediate logics and (ideal) paraconsistency . En Arnon Avron on Semantics and Proof Theory of Non-Classical Logics . Volum. 21 . (pp. 107 - 139) . Springer International Publishing . ISBN: 978-3-030-71257-0 . DOI: 10.1007/978-3-030-71258-7
Gispert, J.; Hanikova, Z.; Moraschini, T.; Stromkowski, M. (2021). Structural completeness in many-valued logics with rational constants . En arXiv:2108.03049 [math.LO] . (pp. 1 - 38) . Cornell University Library . http://arxiv.org/abs/2108.03049
Campercholi, M.; Castaño, D.; Díaz Varela, P.; Gispert, J. (2020). Algebraic expansions of logics and algebras and a case study of Abelian l-groups and perfect MV-algebras . En arXiv:2006.09572 [math.LO] . (pp. 1 - 38) . Cornell University Library . http://arxiv.org/abs/2006.09572
Gispert, J.; Torrens, A. (2014). Locally finite quasivarieties of MV-algebras . En arXiv:1405.7504 [math.LO] . (pp. 1 - 14) . Cornell University Library . http://arxiv.org/abs/1405.7504

Conferències i Participacions a Congressos (últims 10 anys)

Coniglio, M.; Esteva, F.; Gispert, J.; Godo, L. (2018). Maximality in finite valued Lukasiewicz logics defined by order filters. (Presentació comunicació) . Logic, Algebra and Truth Degrees 20018 (LATD2018) . Berna . SUÏSSA
J.Gispert (2017). Admissible rules and (almost) structural completeness for many valued logic. (Conferència invitada) . XIV congreso Monteiro . Bahía Blanca . ARGENTINA
Gispert, J. (2017). Finitary extensions of nilpotent minimum logic. (Presentació comunicació) . 7th international workshop on Many valued logic: ManyVal17 Toulouse, 15-17 november 2017 . Toulouse . FRANÇA
Gispert, J. (2016). . (Participació comitè científic/organitzador) . Syntax Meets Semantics 2016 . Barcelona . ESPANYA
Gispert, J. (2016). Almost structural completeness and structural completeness of nilpotent minimum logics. (Presentació comunicació) . Syntax Meets Semantics 2016 . SYSMICS 2016. Syntax Meets Semantics. Booklet of abstracts. Almost structural completeness and structural completeness of nilpotent minimum logics, pp 87-89 . Barcelona . ESPANYA
Gispert, J. (2016). Almost structural completeness and structural completeness of nilpotent minimum logics. (Conferència invitada) . Many valued logic: algebraic, geometric and computational aspects. Milano, 26-27 september 2016 . Milano . ITÀLIA
Gispert, J. (2014). Quasivarieties of MV-algebras and structurally complete Lukasiewicz Logics. (Conferència invitada) . LATD 2014 . Vienna Summer Logic 2014 Abstract Booklet Logic Colloqium. Logic, Algebra and Truth Degrees . Vienna . ÀUSTRIA
Gispert, J. (2015). Structurally complete Lukasiewicz Logics. (Conferència invitada) . Workshop on Admissible Rules and Unificaction II . Les Diablerets . SUÏSSA
Gispert, J. (2015). Admissible rules for Lukasiewicz Logics. (Conferència invitada) . 3rd MaToMUVI meeting . Buenos Aires . ARGENTINA
Gispert, J.; Torrens, A. (2013). Lattice BCK logics with modus ponens as the only rule. (Conferència invitada) . ManyVal 2013 . ManyVal2013: Games, decisions and rationality . Praga . REPÚBLICA TXECA
Gispert, J.; Hanikova, S; Moraschini, T. and Stronkowski, M. (2020). Structural completeness and extensions of fuzzy logics with rational constants. (Presentació comunicació) . The Non Classical Logic Webinar . Denver . ESTATS UNITS D'AMÈRICA
Gispert, J.; (2021). Extensiones en lógica fuzzy con constantes racionales. (Conferència invitada) . Reunión Anual de la Unión Matemática Argentina Virtuma 2021 . ARGENTINA
Coniglio, M.; Esteva, F,; Gispert, J.; Godo (2019). On paraconsistent extensions of degree-preserving Gödel logics with an involution. (Presentació comunicació) . 8th international workshop on Many valued logic: ManyVal17 Bucarest, 1-3 november 2019 . Bucarest . ROMANIA