Carles Rovira Escofet

Carles Rovira Escofet

Catedràtic d'Universitat

ORCID: 0000-0001-9021-9804
Àrea de coneixement : Estadística i Investigació Operativa

Informació de contacte
Departament de Matemàtiques i Informàtica
Gran Vía, 585
934034740
carles.rovira(a)ub.edu

El meu perfil

Els meus interessos de recerca són l'anàlisi estocàstica, les equacions diferencials estocàstiq ues i les seves aplicacions a la Biologia

Formació acadèmica

Matematicas . Universitat de Barcelona . 22/07/1988 . (Diplomatura / Llicenciatura / Grau)
Matematicas . Universitat de Barcelona . 13/12/1995 . (Doctorat )

Publicacions rellevants (publicacions en revistes i altres publicacions - últims 10 anys)

Besalú, M.; Márquez-Carreras, D.; Rovira, C. (2014). Delay equations with non-negativity constraints driven by a Holder continuous function of order $\beta \in (\frac13,\frac12)$. Potential Analysis, 14(1), pp. 117 - 141 . https://doi.org/10.1007/s11118-013-9365-6 . ISSN: 0926-2601
Bardina, X.; Rovira, C. (2016). Approximations of a complex Brownian motion by processes constructed from a Levy process. Mediterranean Journal of Mathematics, 13(1), pp. 469 - 482 . https://doi.org/10.1007/s00009-014-0472-4 . ISSN: 1660-5446
Bardina, X; Ferrante, M.; Rovira, C. (2017). Stochastic epidemic SEIRS models with a constant latency period. Mediterranean Journal of Mathematics, 14(4: 179), pp. 1 - 17 . ISSN: 1660-5446
Bardina, X.; Nourdin, I.; Rovira, C; Tindel ,S. (2010). Weak approximation of a fractional SDE. Stochastic Processes and their Applications, 120(1), pp. 39 - 65 . ISSN: 0304-4149
Bardina, X.; Rovira, C; Tindel ,S. (2010). Weak approximation of a fractional SDE: the Donsker setting. Electronic Communications In Probability, 15, pp. 314 - 329 . ISSN: 1083-589X
Ferrante, M.; Rovira, C; (2010). Convergence of delay differential equations driven by a fractional Brownian motion. Journal of Evolution Equations, 10, pp. 761 - 783 . ISSN: 1424-3199
Márquez-Carreras, X.; Rovira, C. ; Tindel, S. (2011). A model of continuous time polymer on the lattice. Communications on Stochastic Analysis, 5(1), pp. 103 - 120 . Repositori Institucional . ISSN: 0973-9599
Besalú, M.; Rovira, C. (2012). Stochastic Volterra equations  driven by fractional Brownian motion with Hurst parameter H>1/2. Stochastics and Dynamics, 12(4) . https://doi.org/10.1142/S0219493712500049 . ISSN: 0219-4937
Bardina, X.; Bascompte, D.; Rovira, C.; Tindel, S. (2013). An analysis of a stochastic model for bacteriophage systems. Mathematical Biosciences, 241(1), pp. 99 - 108 . ISSN: 0025-5564
Bardina, X.; Rovira, C. (2013). A d-dimensional Brownian motion as a weak limit from a one-dimensional Poisson process. Lithuanian Mathematical Journal, 53(1), pp. 17 - 26 . ISSN: 0363-1672
Ferrante, M.; Rovira, C. (2013). Stochastic differential equations with non-negativity constraints driven by a fractional Brownian motion. Journal of Evolution Equations, 13(3), pp. 617 - 632 . https://doi.org/10.1007/s00028-013-0193-3 . ISSN: 1424-3199
Besalú, M.; Rovira, C. (2012). Stochastic delay equations with non-negativity constraints driven by fractional Brownian motion. Bernoulli, 18(1), pp. 24 - 45 . Repositori Institucional . ISSN: 1350-7265
Bardina, X; Binotto, G.; Rovira, C. (2016). The complex Brownian motion as a strong limit of processes constructed from a Poisson process. Journal of Mathematical Analysis and Applications, 44(1), pp. 700 - 720 . ISSN: 0022-247X
Cadel, A.; Rovira, C. (2010). The Sherrington-Kirkpatrick model with ferromagnetic interaction. Rocky Mountain Journal of Mathematics, 40, pp. 1441 - 1471 . ISSN: 0035-7596
Bardina, X.; Rovira, C. (2010). Integration with respect to local time and Ito's formula for smooth nondegenerate martingales. Publicacions Matemàtiques, 54(1), pp. 187 - 208 . Repositori Institucional . ISSN: 0214-1493
Besalú, M.; Rovira, C. (2013). Estadística i Probabilitats . En Edicions Universitat de Barcelona . ISBN: 978-84-475-3635-5 .